دل نوشت 1:
به نظر من آدمهایی که مادی گرا نیستن زندگی رو خیلی زیبا تر می بینن.مادی گرایی حقیقتیه که خیلی هامون باهاش درگیریم.مادی گرا بودن محدود کنندس و برخلاف تصور ،اصلا زیبا نیست.برای عبور از این حالت در قدم اول باید شیفته شد.  شاید شایسته نباشه که ارزش ها و رفتارها و آدمها رو با معیار تطابق با شخصیت و تفکرات خودمون بسنجیم.خوب مطمئنا کامل نیستیم و با این ذهنیت ها ،شاید شیفتگی رخ بده ؛ولی منجر به تعالی نمی شه.
شاید هم هیچ وقت هم نتونیم توی این شیفتگی پیشرفت کنیم و شاید هیچ وقت هم نتونیم به اون حقیقتی که شیفته اونیم و دوست داریم به عمقش برسیم ؛حتی کمی نزدیک بشیم ؛ولی به نظر من این شیفتگی و حرکت در مسیر اون چیزیه که اکثر ماها بهش نیاز داریم ؛تا بتونیم کمی فطری زندگی کنیم.
با وجود ذائقه سازی هایی که معماران فرهنگی کشورهای استعمارگر برای اعمال سیاست های مطابق میلشون انجام می دن ،حقائقی هستن که انسان ها رو همیشه و همه وقت شیفته خودشون می کنن.چون اصالت دارن.حقائقی که می مونن ؛دستگیری می کنن ؛هویت می دن ؛و با ضد ارزش ها مبارزه می کنن.
شیفتگان ارزش های شیفته کننده و با اصالت ،شاید از تفکرات و دسته های متنوعی باشن ،ولی در اصالت یک ارزش به تفاهم می رسن و شروع می کنن به تطبیق دادن خودشون با اون مفهوم با اصالت.و هر چه قدر که پیش می رن ،به هم نزدیک می شن.به هم بیشتر احترام می ذارن و همدیگه رو بهتر درک می کنن.و این همگرایی و یک صدا شدن خودش می تونه معیار رشد اون ها در مسیر این شیفتگی اصیل باشه.
 اهدنا الصراط المستقیم ...

برای نمایش با اندازه واقعی کلیک کنید

.....................................
:: دل نوشت 2:
 
از دفتر من چهار خط می ماند
هر واژه تو بوده ای ،خدا می داند
این قصه به پایان نرسد تا وقتی
باقی سطر ها هم شود "می آید"

دفترم من
:: پی نوشت :
دلهای مردم جزء ستاد خداست. دلهای مردم به هر سمتی متوجه نخواهد شد ! انسان خیال می كند مسلّط بر قلب خودش هست؛ اما قلب انسان در اختیار خود انسان نیست. اگر ثروت انسان، بدن انسان، حیثیّت انسان، وقت انسان در اختیار قلب او باشد؛ قلب او در اختیار دیگری است. خود قلب جزء جنود خداست و تا قلب یك امتی به سمت یك رهبری حركت نكند، آن رهبر پیروز نخواهد شد و وجود مبارك خلیل حق،همین معنا را به خوبی درك كرد، به ذات أقدس له عرض كرد: پروردگارا ! فاجعل افئ دهً م ن النّاس تهو ی ل یه م(1). دلهای عدّه ای را به سمت فرزندان من متوجه كن. اگر رهبری با اخلاص باشد، دلهای مردم سربازان خداست. چیزی در عالم نیست كه سرباز خدا نباشد: ل لّه جنود السّماوات و الأرض (2). خداوند این سربازها را به سمت رهبر نهضت متوجه می كند.  لینک به مطلب اصلی
:: لینک نوشت :
خودکفایی در سمبل ها
برچسب ها :
دل نوشت ,  شیفتگی ,  شیفتگی اصیل ,