تمام فعالیت های فرهنگی ای که من و امسال من شروع می کنیم شاید در ظاهر خوب باشن ولی با اشکالاتی هم همراهن ،اشکالاتی که شاید ندونیم و به کارمون لطمه بزنه.دوستان هم کم لطفی می کنن و به دلائل مختلف مشکلات حقیقی ما رو بهمون گوشزد نمی کنن.
خیلی ها به ما خرده می گیرند که چرا شما فعالید و کار فرهنگی می کنید ؛شمایی که نه رشته تحصیلیتون به فعالیت های فرهنگیتون مربوطه و نه ظاهر و تیپ فرهنگی دارید.در جواب این دوستان باید بگم چون شما عرصه رو خالی کردید که ما فرصت بروز پیدا کردیم.اگر شما نقائص و ضعف های فرهنگی رو برطرف می کردید ؛و به اندازه کافی فعال بودید این حفره های فرهنگی به وجود نمی اومد.اگر کمی با انصاف باشیم باید قبول کنیم خلاء های فرهنگی بسیاری در جامعه هست و از همه مهم تر در شرایطی قرار داریم که از همه جهت احساس نیاز می شه به رسیدن به یک حدی از تکامل فرهنگی در جامعه.
بسیاری از افرادی که دوست دارند در رویه گذشته خودشون تجدید نظر کنن و در مسیر فطرت خودشون قدم بردارن؛اغلب ترس دارند از اینکه دوستان قبلی خودشون رو از دست بدن ،ترس دارن از این که حمایت های گذشته رو دیگه نداشته باشن.ولی به نظر من هر تاوانی هم که بدن ارزششو داره که به این سمت بیان ،و آسیبها و برچسب ها رو به جون بخرن.
احتمال داره در شخصیت افرادی که می خوان در مسیر حقیقت فطری خودشون قرار بگیرن(خصوصا در دوران جوانی) ،تضاد ها و تعارض هایی دیده بشه.ولی خوب تعارض برای رشد لازمه و تا ابد هم ادامه پیدا نمی کنه ،تا زمین به خودش زمستان نبینه بهار اتفاق نمی افته.تا زمستان نکشیده باشیم قدر بهار رو نمی دونیم.بهار ما وقتی اتفاق می افته که به فطرت خودمون برگردیم.با ادراک و معقولانه بپذیریم اشتباهات گذشته خودمون رو ،و معقولانه تر و در ابعاد اجتماعی تری پیش ببریم مسیر تکامل بشری رو.
ما داشته های بسیاری داریم.محبت ائمه اطهار (ع) از بزرگترین این داشته هاست که می تونیم با استعانت به اون خودمون رو در مسیر رسیدن به بهار قرار بدیم و وقتی در مسیر قرار بگیریم بزرگترین افسوسی که خواهیم خورد ؛این خواهد بود که چرا این قدر دیر به این مفهوم رسیدیم.و چرا اشتباهاتی رو انجام دادیم که ما رو از رسیدن به این مفهوم جدا کرد.

..........................................................................
:: دل نوشت :
مولای ما ،نظری کن به سوی دیده ما
که دوباره جان گیرد این قامت تکیده ما
از بوی گناه ،مشاممان پر شده است
شاید این باشد آن ،دردِ نهفته ما

جمکران من
:: پی نوشت 1:
امام جعفر صادق (ع) :
هر که برای خدا دوست دارد و برای خدا دشمن دارد و برای خدا عطاء کند ، از کسانی است که ایمانش کامل است .
:: پی نوشت 2:
شاید کمی سطحی نگری ،یا داشتن تفکر غلط از رشد و تکامل یا رفاه طلبی بیش از حد و یا این تصور غلط که مرغ همسایه غازه باعث شده باشه ما ایرونی ها تکامل رو در غرب جستجو کنیم! غربی که فرمول های تکامل رو در اندیشه های دیروز و امروز ما جستجو می کنه.
:: پی نوشت 3:
وظیفه یک شیعه خیلی کلیدی ،مهم و تاثیر گذاره ،شیعه یعنی یک دنیا معرفت بی دریغ ،معرفتی که دنیا تشنه اونه و باید بهش عرضه بشه.تا کی باید صبر کنیم چرا اونی که معارفشو در دنیا نشر می ده ،ما نباشیم؟
:: دانلود :
دانلود نرم افزار تقویم  باد صبا با فرمت apk برای سیستم عامل آندروید ،همراه با ویجت و قابلیت های متنوع
برای دانلود کلیک کنید
:: عکس نوشت 1:
حول حالنا الی احسن الحال
کلیک کنید
:: پی نوشت 4:
لَتَرْكَبُنَّ طَبَقًا عَن طَبَقٍ
که همه شما پیوسته از حالی به حال دیگر منتقل می‌شوید (تا به کمال برسید).
سوره انشقاق آیه ﴿١٩﴾ 
:: پی نوشت 5:
امام علی (ع) فرمود:
ما أسرَعَ السّاعاتِ فِی الیَومِ ، وأسرَعَ الأیّامَ فِی الشَّهرِ
چه با شتاب و سرعت می گذرد، ساعت ها در روز، روزها در ماه
وأسرَعَ الشُّهورَ فِی السَّنَةِ وأسرَعَ السّنینَ فِی العُمرِ!
و ماهها در سال، و سال ها در عمر آدمی
:: عکس نوشت 2:
مپندار که تنها عاشورائیان را بدان بلا آزمودند ...
شهید آوینی
برچسب ها :
بهار ,  فرهنگ ,  دغدغه های فرهنگی ,  درد دل ,