زیر لب با خود صلوات را زمزمه می کند ،پس از خواندن آیاتی از قرآن کریم و بوسیدن آن ،کارش را آغاز می کند.
نگاهم به سوی حرکات و رفتار این زن معطوف شده ،نکته جالب توجه این است که لباسش با بقیه پرستاران فرق دارد.
وارد اتاق می شود ،پرده ها را کنار می کشدتا نور آفتاب به فضای اتاق بتابد و ساکنین متوجه شوند که صبحی دیگر آغاز شده و باید از خواب برخیزند.
با لحنی شاد و مهربان و صدایی بلند به افراد ساکن در اتاق صبح به خیر می گوید.آرام آرام به سمت تخت ها می رود ،با آن ها احوالپرسی می کند ؛انگار به دیدار اقوام و بستگان خود آمده است.در این فکر هستم که ایا او برای کار آمده ،یا به مهمانی رفته است.دست یکی از مادران کهنسال را می گیرد و به آرامی نوازش می کند ؛سر و صورتش را ماساژ می دهد ،موهایش را با دقت شانه می زند و کم کم کمک می کند تا برای شستن صورت از تخت پایین بیاید.
تختش را مرتب می کند ،سپس این مادر پیر را در آغوش گرفته و جلوی آینه صورتش را می شوید.

با خوشرویی کامل ،به همه کارهای این مادربزرگ می رسد.اما پیرزن که زبان گفتن ندارد ،با تکان دادن سر و لبخند می خواهد از او تشکر کند.

:: ادامه مطلب

............................................................

:: پی نوشت:

خوشا به سعادت اون عزیزانی که عید نوروز امسال رو مجاور بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هستن.التماس دعا دارم ازتون.

بیا و ضامن من باش

پی نوشت 2:

با دانلود فایل جاوا زیر می تونید قرآن مجید رو به همراه بسیاری امکانات از جمله ترجمه و ... روی گوشی موبایل خودتون داشته باشین.با سپاس از مبین موبایل

التماس دعا

:: دانلود فایل قرآن مجید با فرمت جاوا 

در نگاه اول ،تصور می کنی مادر خودش است.اما پس از گذشت دقایقی ،متوجه می شوی که او برای همه مادران ساکن اتاق این کارها را می کند.
میان لباس های آن ها می گردد تا شادترین رنگ را بر تنشان کند.در هنگام صرف صبحانه ،برای تک تک آنها از باغچه گل چیده و از آنان می خواهد که با بوییدن گلها ،هوای تازه تنفس کنند.
صبورانه ،لقمه ها را یکی یکی به دهان «ماه منیر» همان پیر زن می گذارد ،با دستمال کاغذی مرتب دست های او را پاک می کرده و چایی را فوت می کند تا داغ نباشد.منتظر می ماند تا او صبحانه اش را به طور کامل میل کند.از صبر و حوصله این زن شگفت زده شده ام.هر کدام از این مادر بزرگ ها همزمان با هم درخواست و توقعی دارند ،او هر تقاضایی را گوش می دهد و تا حد امکان آنها را برآورده می کند.یکی می خواهد چند قدم راه برود ، دیگری دوست دارد کتاب بخواند و ...
او تلاش می کند هیچ کس دلخور نشود و همچنان که لبخند بر لب دارد ،بدون هیچ گونه اخم و ناراحتی ،خواسته های آنان را اجرا می کند.
حتی یک لحظه هم منتظر شنیدن واژگان «متشکرم» یا «سپاسگزارم» نیست.ثانیه به ثانیه محبتش را نثار این افراد می کند.در لحظات غم و شادی آنان شریک است ،پا به پایشان می خندد و چه بسا همراهشان اشک هم می ریزد.
با خود می گویم شاید همه این مادران از اقوام او هستند و به همین دلیل دوست دارد به کارهایشان برسد.اما وقت خداحافظی با صدایی سرشار از عشق و محبت می گوید: دوستتان دارم تا فردا ...
آنچه خواندید روایتی است از فعالیت های این زن و صدها زنی که به «بانوان نیکوکار» مشهورند و بدون هیچ گونه نسبت خویشاوندی با مادران سالخورده ساکن در آسایشگاه کهریزک یا چشمداشت مادی ،بطور داوطلبانه هر روز یا هفته ای چند روز به کارهای روزانه آنان رسیدگی می کنند.
این بانوان نیکوکار ،بدون دریافت دستمزد یا حتی پاداش ،در حد توان خود کارهای مادران سالمند یا معلول این آسایشگاه را به عهده گرفته اند.نظافت ،حمام کردن ،شستن لباس ها ،کوتاه کردن مو از جمله کارهایی است که این بانوان نیکوکار بطور داوطلبانه و از روی انسانیت و نوعدوستی انجام می دهند.
تصور این مسئله که آنان بدون هیچ گونه چشمداشت و توقع مالی این کارها را می کنند ،در بادی امر باورنکردنی است ،اما واقعیت دارد.
مادران آسایشگاه نیر در کنار این بانوان نیکوکار احساس غریبگی نمی کنند.گویی دختر خودشان است که به آنها سر زده و همیشه هم از آمدنشان استقبال می کنند.در حقیقت ،میان بانوان سالمند و معلول آسایشگاه و بانوان نیکوکار پیوند عاطفی نیرومندی برقرار شده است ؛طوری که اگر همدیگر را نبینند ، دلشان تنگ می شود.
«م-ی» یکی از این بانوان نیکوکار تهرانی می گوید: اگر در ماه ،نتوانم به هر دلیلی به آسایشگاه بیایم ،تلفنی جویای حال این مادران دوست داشتنی می شوم.وی ادامه داد: شاید باورتان نشود ؛اما خیلی به آنان عادت کرده ام و هیچگاه از خدمت به آنان خسته نشده ام.
وی گفت: از این که برای کارم حقوق نمی گیرم ،ناراحت نیستم زیرا که معتقدم خداوند متعال دستانم را پر خواهد کرد.
رئیس هیئت مدیره آسایشگاه خیریه کهریزک هم می گوید: گروه بانوان نیکوکار این مرکز با دو بانوی نیکوکار خدمات صادقانه خود را آغاز کرد.
«اشرف بهادرزاده» ادامه می دهد: امروزه بیش از دو هزار بانوی داوطلب فعال در داخل و خارج از کشور حامی آسایشگاه خیریه کهریزک و موسسه خیریه خانه مادر و کوک هستند.وی افزود:این گروه در تلاشند تا با ایجاد محیطی گرم و پر مهر ،خلا دوری از خانواده را برای مددجویان آسایشگاه کهریزک پر کنند.
آری ،بانوان نیکوکار ،بانوانی از جنس فرشته و به زلالی آب و به شفافی آئینه هستند ،انسان هایی آسمانی که با الهام از پروردگار یکتا برای خدمت به مادران آسایشگاه کهریزک لحظه شماری می کنند.
:: حنانه زاکانی
:: روزنامه ایران ، دوشنبه 22 اسفند ماه 1390برچسب ها :
مردم ایران ,  مهرورزی ,  زیبا نوشت ,  بانوان سرزمین ما ,  بانوی ایرانی ,  دانلود ,  قرآن مجید ,